Olavsfestdagene er en av de største kulturelle begivenhetene i Trondheim. For å styrke Olavsfestdagenes egenkapital har Britannia Hotel i likhet med flere andre bedrifter gått inn som Støttespiller for Olavsfestdagene 2009.
Etter fjorårets underskudd og etterfølgende økonomiske problemer ble Olavsfestdagene som institusjon reddet av at kreditorene, med Britannia Hotel som den største kreditoren, gikk med på en frivillig akkord, og at Trondheim Kommune og fylkeskommunen stilte med en økonomisk redningspakke.
Olavsfestdagenes har likevel behov for tilføring av egenkapital, derfor har NiT og Fagråd Reiseliv tatt initiativ til å støtte Olavsfestdagene økonomisk.
Britannia Hotel har valgt å støtte Olavsfestdagene økonomisk for 2009, og oppfordrer også andre bedrifter til å bidra til at vi får denne folkefesten i årene som kommer.
En oversikt over Støttespillere Olavsfestdagene 2009 finner du på Olavsfestdagenes sider her:
